„Inny świat”, czyli o marketingu terytorialnym od kuchni…

Wpadła mi ostatnio do rąk najnowsza książka Roberta Stępowskiego pt. „Inny świat – czyli subiektywny przewodnik po marketingu miejsc”. Podzielę się z Wami recenzją, a następnie zaproszę do kolejnego konkursu…

… ale o nim dopiero na końcu :)Na początku wspomnę, że w Polsce nie pojawia się za wiele książek, które w praktyczny sposób podejmują tematykę marketingu miejsc. W dodatku nie często czyta się książki swoich znajomych 🙂 Tym bardziej byłem ciekawy, czy ta książka może mnie czymś nowym zaskoczyć.Poprzeczka była postawiona wysoko. Ale okazało się, że książka czyta się sama, co więcej w niektórych momentach jest nawet dowcipna, szczególnie wówczas, gdy Robert opisuje swoje doświadczenia ze współpracy z pracownikami działów promocji różnych miast i miejscowości. Jako były konsultant Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki, wiem coś o tym. Czytasz i gęba sama się uśmiecha.

Dla kogo jest ta książka? Z jednej strony dla urzędników zajmujących się szeroko pojętym marketingiem i promocją, turystyką lub kulturą. Z drugiej natomiast strony dla osób, które ich zatrudniają, czyli prezydentów, wojewodów, starostów i wójtów. Ci z pewnością znajdą w książce praktyczne wskazówki, na co należy zwrócić uwagę, by uniknąć błędów w marketingu terytorialnym. Dowiedzą się również, dlaczego kubek nie jest zawsze najlepszym pomysłem na upominek, a logo turystyczne nie załatwia całej sprawy.

Książkę polecam również osobom z branży konsultingu na rzecz samorządów oraz wszystkim zainteresowanym tą tematyką. Obok wywiadów z prezydentami Lublina, Częstochowy, Krakowa czy Łodzi, autor przedstawia także najciekawsze, jego zdaniem, kampanie promocyjne polskich miast i regionów. Cieszy mnie, że Robert nie pominął kampanii Lublina i Regionu Lubelskiego. O które kampanie chodzi? To już musicie sami przeczytać 🙂

Na koniec obiecany konkurs. Mam dla Was jeden egzemplarz książki „Inny świat czyli subiektywny przewodnik po marketingu miejsc” Roberta Stępowskiego. Wyślę go do tej osoby, która na www.facebook.com/mariuszsadurskipl w komentarzu pod moim wpisem z recenzją napisze, dlaczego to właśnie ona powinna przeczytać tą książkę. Konkurs trwa do 16 maja 2012.

Tych z Was, którzy chcą już dziś zakupić książkę Roberta, odsyłam na marketingmiejsca.com.pl.

 

Dodaj komentarz