Witaj na blogu MARIUSZSADURSKI.PL! Poznaj inspirujące przykłady najbardziej pomysłowych kampanii reklamowych, które przedstawia ekspert Mariusz Sadurski.

poniedziałek, 3 stycznia 2011

Jedziemy do Norwegii

Interesująca akcja Norwegii na rynku niemieckim z października 2009 roku. Z czym kojarzy Wam się ten kraj? Pewnie z zimnem i śniegiem. Zobaczcie jak autobus komunikacji miejskiej staje się skibusem promującym wyjazdy na narty...

Kiedy Polak myśli o nartach, najczęściej wymienia Włochy, Austrię i Szwajcarię. Podobnego wyboru zwykle dokonuje Niemiec. Właśnie dlatego Norweska Organizacja Turystyczna postanowiła to zmienić. Potrzebowała tylko dobrego pomysłu, czegoś, co dobrze znają wszyscy narciarze. Potrzebny był im skibus!

W akcji wykorzystano tyły autobusów komunikacji miejskiej w Hamburgu, do których przymocowano pięć par nart oraz czerwoną (barwy Norwegii) tablicę z hasłem "Jedziemy do Norwegii". Prosty, a zarazem skuteczny przekaz.

Wyobraźcie sobie, że stoicie w przedświątecznym korku. Widok takiego autobusu poprawia Wam humor i zachęca do wyjazdu na narty. Dokąd? Oczywiście do Norwegii!Zostań fanem bloga na Facebooku!
Źródło:
www.stroeer.de

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz