Witaj na blogu MARIUSZSADURSKI.PL! Poznaj inspirujące przykłady najbardziej pomysłowych kampanii reklamowych, które przedstawia ekspert Mariusz Sadurski.

piątek, 8 czerwca 2012

Jak wygląda promocja Polski podczas Euro 2012?

Turniej Euro 2012 rozpocznie się już dzisiaj wraz z pierwszym gwizdkiem meczu Polska - Grecja, który mamy nadzieję wygrać. Zobaczmy wspólnie, jak i czy Polska i Warszawa wykorzysta do celów promocji najważniejsze sportowe wydarzenie w naszej historii...

Wszyscy jesteśmy gospodarzami - Feel like at home to jeden z lepszych filmów promocyjnych Polski ostatnich lat. Jest pomysł, są emocje, nie zabrakło też żurku. Dobra robota :)


EURO 2012 - Move Your Imagination. Spot Polskiej Organizacji Turystycznej autorstwa Platige Image i Studio SoInteractive pokazuje inne podejście do tematu Euro 2012. Film zebrał pozytywne opinie na targach ITB w Berlinie.


UEFA Euro 2012 - WARSAW to oficjalne wideo promujące miasto. O tym spocie było dość głośno - public relations (erections?) działa! Spot mimo wszystko może się podobać, ze wzgledu na połączenie wątku sportowego z biznesowym charakterem Warszawy.


Oceana - Endless Summer (Official Video UEFA EURO 2012). Piosenki nie ma sensu oceniać, kibice i tak ją zobaczą i usłyszą :) Najważniejsze jest to, że w tle mamy dużo więcej zdjęć z Polski niż z Ukrainy.


PS. Na zakończenie zobaczcie, "making-of" spotu pt. "Wszyscy jesteśmy gospodarzami".


Podoba Ci się tekst? Zostań fanem bloga na Facebooku!
Źródło: www.youtube.com

3 komentarze:

 1. Euro było dla wrocławskich hotelarzy niemiłym zaskoczeniem. Być morze silne nastawienie na zyski, które śmiało do pewnego czasu pompowały media nie pomogła w dobrym wykorzystaniu wrocławskiej bazy noclegowej.

  Dziś ze względu na olimpijskie wzmagania trudno stwierdzić czy Euro da nam coś więcej. Ci co chcieli zobaczyć Polskę zrobili to już w trakcie mistrzostw. Dopiero 2013 ukaże skuteczność polskiej promocji na Euro2012.

  Czy Polska pomimo przegranej w eliminacjach wygra na Euro - czas pokaże.

  3mamy kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  mam pytanie, czy morzna gdzies dostac informacje o influencji Euro 2012 na np. ekonomie Warszawy.

  Z góry dziekuje za info.

  P.S. Bardzo Ciekawy artykul.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pau, dzięki za miłe słowa.

  Tutaj jest ciut informacji dot. wpłuwu ME 2012 na naszą gospodarkę:
  - http://www.polskatimes.pl/artykul/647795,euro-2012-nie-pomoglo-polska-gospodarka-hamuje,id,t.html.
  - http://www.polskieradio.pl/9/539/Artykul/638531,Euro-2012-poza-kategoria-sukcesu-gospodarczego
  - http://inwestor.msp.gov.pl/portal/si/338/22846/Ocena_wplywu_mistrzostw_Europy_w_pilce_noznej_Euro_2012_na_polska_gospodarke__co.html
  - http://www.2012.org.pl/pl/euro-2012/co-zostanie-po-euro/raport-impact.html (stare, ale można to wykorzystać)

  OdpowiedzUsuń