Jak piłkarze Realu Madryt promują Madryt i Hiszpanię?

Poznajcie kampanię reklamową Hiszpanii z 2011 roku, do której zaproszono piłkarzy Realu Madryt: Cristiano Ronaldo, Kakę, Özila, Benzemę, Marcelo, Di María, Khedirę, Xabi Alonso i Sergio Ramosa. Zobaczcie, co gwiazdy futbolu myślą o Madrycie…

Na wstępie warto wspomnieć, że Real Madryt to obok katalońskiej FC Barcelony najbardziej medialny klub piłkarski świata, w którym grają jedni z najlepszych graczy globu. To nie tylko gwiazdy sportowe, ale także celebryci w swoich krajach. Z ich zdaniem liczą się miliony fanów. Duże brawa za pomysł, aby zaangażować właśnie ich do tej kampanii – niech nie tylko grą, ale także słowami zachęcają kibiców i turystów do odwiedzin Madrytu i Hiszpanii.

Dla tych osób, które nie interesują się za mocno futbolem, dodam informację o pochodzeniu gwiazd „Galácticos” (tak w Hiszpanii nazywa się graczy Realu Madryt). Cristiano Ronaldo to Portugalczyk, Kaká i Marcelo są z Brazylii, Benzemá pochodzi z Francji, Di María jest Argentyńczykiem. Khedira i Özil na co dzień grają w reprezentacji Niemiec, ale ich korzenie są odpowiednio tunezyjskie i tureckie. To pokazuje ogromny zasięg kampanii „I need Spain” na bardzo ważnych dla Hiszpanii rynkach. Wszystko dzięki piłce nożnej i piłkarzom, którzy mają status gwiazd w swoich krajach.

Na koniec jeszcze jedna informacja z naszego podwórka 🙂 Jeszcze niedawno bramkarzem Realu był Polak Jerzy Dudek. Nie grał za wiele w podstawowym składzie, za to na każdym kroku opowiadał polskim mediom oraz opisywał na swoim blogu uroki życia w Madrycie, stając się w tym okresie najlepszym ambasadorem tego miasta w Polsce.

Zobaczcie spot

Źródło: www.ineedspain.com

Dodaj komentarz