Witaj na blogu MARIUSZSADURSKI.PL! Poznaj inspirujące przykłady najbardziej pomysłowych kampanii reklamowych, które przedstawia ekspert Mariusz Sadurski.

sobota, 19 lutego 2011

Nieodkryty potencjał turystyczny Gliwic?

Gliwice to miasto w województwie śląskim. Znajduje się tutaj fabryka General Motors (Opel). W pobliżu oddano do użytku węzeł autostradowy Gliwice-Sośnica. Miasto nie kojarzy się jednak z turystyką, choć ma do zaoferowania odwiedzającym wiele atutów...

Najciekawsze atrakcje turystyczne Gliwic to malowniczy rynek, Palmiarnia oraz przede wszystkim symbol miasta, którym jest 111-metrowa wieża nadawcza Radiostacji - najwyższa drewniana konstrukcja na świecie i jeden z najcenniejszych zabytków techniki w całej Polsce!

Zobacz gliwicką wieżę Eiffla | źródło: www.uspro.pl


Warto wspomnieć o kilku sławnych Gliwiczanach:
- Włodzimierz Lubański, piłkarz reprezentacji Polski
- Jerzy Buzek, były premier RP i przewodniczący Unii Europejskiej
- Oscar Troplowitz, farmaceuta i współwynalazca kremu NIVEA
- Stanisław Soyka, wokalista, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor, aranżer.

Wizytówką miasta jest także klub piłkarski GKS Piast Gliwice, który w 2008 roku po raz pierwszy w historii awansował do Ekstraklasy. Pod koniec tego roku zostanie zaś oddany do użytku nowy stadion miejski, który co ciekawe, będzie niemal wierną kopią niemieckiego Energieteam Arena, na którym mecze rozgrywa SC Paderborn. Zobaczcie projekt stadionu.


Czy Gliwice wykorzystuje odpowiednio swoje atuty?
Dużym plusem jest używane przez miasto logo promocyjne, które uwzględnia unikatowy wyróżnik miasta, czyli drewnianą wieżę. Warto także zwrócić uwagę na jedną sytuację. Kiedy Gliwice stały się dość nieoczekiwanie głównym bohaterem skeczu Kabaretu Ciach, władze miasta wykazały dużą wyrozumiałość dla kabareciarzy z Zielonej Góry. Dzięki udanemu skeczowi mnóstwo osób usłyszało nazwę "Gliwice"!


Zostań fanem bloga na Facebooku!
Źródło:
www.gliwice.eu i www.youtube.com

1 komentarz:

  1. Gliwice są the best! Zapraszam na www.ZobaczGliwice.pl - Gliwice i okolica w obiektywie.

    OdpowiedzUsuń